Достапни линкови

Кабул: Продолжува трагањето по урнатиот патнички авион


Спасувачките операции се очекува денеска да продолжат со истражувањето, на местото каде што се урна авганистанскиот патнички авион Боинг 737 со 104 лица. Според властите, изгледите дека некој ја преживеал несреќата се мали.
XS
SM
MD
LG