Достапни линкови

Того: Почина претседателот Гнасингбе Ејадема


Претседателот на Того, Гнасингбе Ејадема почина вчера на 69-годишна возраст, соопшти Владата на оваа африканска држава. Ејадема беше претседател на Того, во последниве 38 години.
XS
SM
MD
LG