Достапни линкови

Израел: Одложено ослободувањето на палестинските затвореници


Израелски и палестински преговарачи се согласија да го одложат разрешувањето на спорот за пуштањето на палестинските затвореници од израелските затвори. Западните новински агенции, пренесувајќи официјални претставници од двете страни јавуваат, дека преговарачите се договориле да оформат заеднички комитет за решавање на прашањето, кој официјално ќе биде соопштен на средбата меѓу Абас и Шарон во Египет.
XS
SM
MD
LG