Достапни линкови

Токио: Полицијата истражува случаи на групни самоубиства


Јапонската полиција денеска ги истражува двата последните два инцидента во серијата групни самоубиства. Тројца мажи и три жени сите на околу 20 годишна возраст се пронајдени во автомобил во кружниот пат околу Токио. Полицијата пронајде пилули за спиење и ќумур и печка која генерира карбон диоксид. Во идентична состојба се пронајдени и тела на еден маж и две жени. Во Јапонија групните самоубиства зачестија во изминативе години а често се инволвирани и странци.
XS
SM
MD
LG