Достапни линкови

Кабул: Исчезнат авион со сторина патници


Авион на авганистанската приватна компанија Кам ер со стотина патница и членови на екипажот се води за исчезнат, дваесет часови по времето предвидено за слетување во Кабул. Авионот летнал од авганистанскиот град Херат, но поради лошите временски услови не му било дозволено да слета во Кабул, туку во пакистанскиот град Пешавар. Од тогаш на авионот, како што јавуваат агенцијата, му се изгубила трагата.
XS
SM
MD
LG