Достапни линкови

Киркук: Загинаа 20 ирачки војници во напад на автобус


Дванаесет ирачки војници загинаа во напад на автобус во блоизина на Киркук, јавија агенциите. Во други насилства загинале и 2 американски војници. Последните напади доаѓаат по изјавата на премиерот Ијад Алави дека по изборите е намален интензитетот на нападите.
XS
SM
MD
LG