Достапни линкови

Лондон: Посета на Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс со посетата на Лондон, ја започнува осумдневната турнеја по европските држави, како дипломатска претходница на посетата на претседателот на САД Џорџ Буш. Рајс во рамките на турнејата ќе ги посети и Германија, Полска, Турција, Италија, Франција, Белгија и Луксембург, а треба да престојува и во Израел и на палестинскиот Западен Брег.
XS
SM
MD
LG