Достапни линкови

Приштина: Разговори на претставници на Контакт групата плус за Косово


Претставници на Контакт групата плус за Косово, денеска во Приштина ќе разговараат за децентрализацијата на локалната власт и за вклучувањето на косовските срби во институциите. Се очекува претседателот на Косово Ибрахим Ругова и премиерот Рамуш Харадинај да ги изложат конечните предлози за пилот проектите за децентрализација, чија реализација треба да започне на први идниот месец.
XS
SM
MD
LG