Достапни линкови

Њујорк: Бил Клинтон специјален пратеник на ОН за санирање на последиците од цунамито


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан ќе го наименува поранешниот американски претседател Бил Клинтон за специјален пратеник за санирање на последиците од Цунамито во Јужна Азија. Според извори во Њујорк, Анан настојува специјалниот пратеник да се ангажира и во запирањето на конфликтите со бунтовниците во Индонезија и во Шри Ланка, земји кои претрпеа и наголеми штети од Цунамито.
XS
SM
MD
LG