Достапни линкови

Ватикан: Здравствената состијба на Папата Јован Павле Втори стабилна


Папата Јован Павле Втори се чувствувал добро, откако вчера бил хоспитализиран поради проблеми со дишењето, предизвикани од грип. 84-годишниот Папа, кој има Паркинсонова болест, добил грип во неделата.
XS
SM
MD
LG