Достапни линкови

Прага: Бучковски на конференција на Мајкрософт


Во Прага се одржува дводневна конференција на компанијата Мајкрософт за информатиката во државната управа и општетството. Станува збор за редовен годишен состанок на оваа компанија на кој покрај нејзиниот шеф Бил Гејтс, најавено е учество на на неколкумина европски премиери, меѓу нив претседателот на македонската влада Владо Бучковски. Главна тема на конференцијата е влијанието на информатиката врз конкурентноста на стопанството и врз економскиот раст.
XS
SM
MD
LG