Достапни линкови

Пекинг: Разговори Кина – САД во областа на одбраната


Кина и Соединетите Држави денеска во Пекинг ги започнаа разговорите во областа на одбраната. Претставници на двете земји на дводневната средба, би требало да се фокусираат врзтајванското прашање, како и врз севернокорејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG