Достапни линкови

Закинтос: Земјотрес 5,6 степени според Рихтер


Земјотрес со сила од пет запирка шест степени според Рихтеровата скала изутрината бил регистриран во Јонско Море, на пеесетина километри од грчкиот остров Закинтос. Нема информации за настрадани или за материјални штети.
XS
SM
MD
LG