Достапни линкови

Кувајт: Петмина загинати во судири меѓу кувајтските власти и осомничени терористи


Петмина убиени, е билансот од денешниот судир меѓу кувајтските сили за безбедност и лица осомничени дека се терористи. Судирот, како што соопшти полицијата, се случил во една елитна населба на југот на Кувајт. Кувајт како голем американски сојузник постојано е на удар на исламските фундаменталисти кои се противат на присуството на американската војска во земјата.
XS
SM
MD
LG