Достапни линкови

Сиднеј: Серена Вилијамс победник на Аустралиан Опен


Американката Серена Вилијамс е победничка на првиот годинашен грен слем турнир во тенис, Аустралијан Опен. Таа во денешното женско финале во Мелбурн со 2 спрема 1 ја совлада својата сонародничка Линдзи Девенпорт.
XS
SM
MD
LG