Достапни линкови

Кашмир: Локални избори


Во Кашмир денеска се одржуваат локални избори, први во последните 27 години. Порадни многу ниските температури и снежната бура, одзивот е мал. Изборите се одржуваат во напната атмосфера бидејки групи муслимански милитанти повикаа на бојкот и се заканија со нови насилства откако вчера беа убиени двајца кандидати.
XS
SM
MD
LG