Достапни линкови

Вашингтон: Рајс оцени дека кризата со нуклеарната програма на Иран може да се реши со дипломатија


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс оцени дека кризата со нуклеарната програма на Иран може да биде решена со дипломатски средства. Според Рајс, важно е светот да се обедини и да го убеди Иран да се откаже од нуклеарните аммбиции.
XS
SM
MD
LG