Достапни линкови

Вашингтон: САД сметаат дека е преурането за разсправа за идниот статус на Косово


Соединетите Држави и меѓународната заедница имаат идентичен став за Косово, а тоа е дека сега е преурането да се расправа за идниот статус, изјави портпаролот на Стејт департментот Ричард Баучер. Тој потсети дека американската администрација ја подржува резолуцијата 1244 на Обединетите Нации која подразбира оценка на спроведувањето на стандардите во средината на 2005.
XS
SM
MD
LG