Достапни линкови

Давос: Продолжува Светскиот економски форум


Во Давос продолжува сесијата на Светскиот Економски Форум на кој за денеска како главни говорници се најавуваат германскиот канцелар Герхард Шредер, турскиот премиер Реџеп Ердоган и новиот украински претседател Виктор Јушченко. Во рамките на 5 дневниот редовен годишен состанок се дискутира за широк спектар на теми како климатските промени, глобализацијата, сиромаштијата, трговијата и војната против тероризмот.
XS
SM
MD
LG