Достапни линкови

Багдад: Четири цивили загинаа во експлозија на бомба


Во експлозија на автомобил бомба во јужен Багдад загинаа 4 цивили, јавија агенциите повикувајки се на полициски извори. Ова е уште еден од серијата зачестени напади пред неделните избори во Ирак. Вчера во нападите загинаа 20 лица. Од друга страна денеска започнува тридневното гласање за околу 280 илјади ирачани кои живеат во 14 држави во светот.
XS
SM
MD
LG