Достапни линкови

Ерусалим: Шарон задоволен од напорите на Абас за запирање на насилствата


Израелскиот премиер Ариел Шарон изјави дека е задоволен од напорите на палестинскиот лидер Махмуд Абас за запирање на насилствата. Вчера претставници на Израел и на палестинците се состанаа во Ерусалим, за прв пат од изборот на Абас за лидер. Инаку, денеска во Појасот Газа се одржуваа локални избори, кои се сметаат и за тес за политиката на Абас.
XS
SM
MD
LG