Достапни линкови

Вашингтон: Кондолиза Рајс нов државен секретар


Кондолиза Рајс од денеска е американски државен секретар, откако вчера Сенатот го потврди нејзиното наименување со 85 гласа за и 13 против. Противниците, главно од Демократската партија, ја критикуваа Рајс за ситуацијата во Ирак, наведувајки дека нема визија како да се стабилизира таа земја.
XS
SM
MD
LG