Достапни линкови

Анкара: Серија земјотреси, две лица загинаа


Две лица загинале, а над дваесет биле повредени во серијата земјотреси што вчера ја погодија југоисточна Турција. Најсилниот од нив бил со интезитет од пет ипол степени според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG