Достапни линкови

Стразбур: Сесија за Холокаустот во Советот на Европа


Во Советот на Европа во Стразбур денеска ќе биде одржана сесија за Холокаустот односно 60 – те години од ослободувањето на Аушвиц. Вчера специјална сесија одржа и Генералното Собрание на Обединетите Нации, а глваната манифестација ќе биде одржана задутре во Полска.
XS
SM
MD
LG