Достапни линкови

Багдад: Судир меѓу ирачката полиција и милитантите


Во Багдад денеска дошло до судир меѓу ирачката полиција и милитантите при што имало жртви меѓу полицајците. Истовремено од заседа е убиен судијата Каис Хашим Шамери. Напаѓачите редовно атакуваат врз преставниците на власта пред неделните избори во Ирак. Од друга страна, американската команда соопшти дека еден војник денеска им подлегнал на раните од синоќешната експлозија во Багдад.
XS
SM
MD
LG