Достапни линкови

Белград: Посета на комесарот за проширување на ЕУ


Комесарот за проширување на Европската Унија, Оли Рен денеска во Белград ќе разговара со државниот врв на Србија и Црна Гора. Една од темите ќе биде и соработката на Белград со Хашкиот трибунал. Претходно, Рен ќе престојува и во Приштина.
XS
SM
MD
LG