Достапни линкови

Индонезија: Силен земјотрес


Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала, го погодил изутрината индонезискиот остров Сулавеси. Според индонезиските власти, едно лице загинало, а од земјотресот биле оштетени некои објекти.
XS
SM
MD
LG