Достапни линкови

Багдад: Убиен еден Британец и Ирачанец


Ирачката милитантна група која себеси се нарекува Одред на Муџахедините, соопшти денеска дека убила еден британец и еден ирачанец, и киднапирала еден државјанин на Бразил при нападот на британска компанија во Ирак. Во снимката која беше прикажана на телевизијата Ал Џезеира, прикажан е киднапираниот бразилски државјанин со лична карта во рацете. Бразилското министерство на надворешни работи соопшти дека Владата е запознаена со случајот и дека истрагата е во тек.
XS
SM
MD
LG