Достапни линкови

Вашингтон: Годинава потребно решавање на статусот на Косово, предупредува МКГ


Западните политичари и функционерите на Обединетите Нации годинава треба да го решат статусот на Косово или ризикуваат Балканот повторно да падне во криза. Ова, како што јавува МИА, го предупредува Меѓународната Кризна Група во својот најнов извештај. Кризната група му предлага на Кофи Анан да назначи специјален пратеник кој би помогнал во постигнувањето договор што би требало да биде усвоен на меѓународна конференција.
XS
SM
MD
LG