Достапни линкови

Багдад: Ослободени осумтемина грабнати Кинези


Новинската агенција Ројтерс објави дека добила видео снимка на која грабнувачите на осумтемина кинези во Ирак велат дека ги ослободиле. Грабнувачите се закануваа дека ќе ги убијат кинезите доколку Пекинг не го забрани нивното доаѓање во Ирак. Кинеските власти вчера ги предупредија кинезите да не одат во Ирак. Веста за ослобудувањето пред малку беше потврдена и од кинеската амбасада во Ирак.
XS
SM
MD
LG