Достапни линкови

Беслан: Протести на стотина граѓани незадоволни од истрагата за терористичките напади


100-тина граѓани на Беслан протестираат и денеска, незадоволни од истрагата за терористичкиот напад во септември минатата година, кога загинаа над 300 луѓе, повеќето од нив деца. Тие бараат меѓународна истрага за случајот и оставка на претседателот на Северна Осетија Александар Џосохов.
XS
SM
MD
LG