Достапни линкови

Москва: Разговори на шефовите на дипломатиите на Франција и Русија


Министрите за надворешни работи и за одбрана на Франција и на Русија денеска во Москва ќе разговараат за меѓусебната безбедносна соработка. Ќе стане збор и за ситуацијата на Блискиот Исток и во Ирак, како и за напорите за надминување на кризата со иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG