Достапни линкови

Рио: 11 милиони кондоми за превенција на сидата на карневалот


Бразилските власти ќе поделат рекордни единаесет милиони кондоми како превенција од ширењето на сидата за време на познатиот Карневал. Неколкудневниот фестивал што почнува на четврти идниот месец скоро секоја година во Рио Де Жанеиро привлекува милиони домашни и странски гости.
XS
SM
MD
LG