Достапни линкови

Газа: Средба меѓу израелските и палестински безбедносни структури


На средбата во Појасот Газа меѓу високи претставници на израелските и на палестинските безбедносни структури, како што јавуваат агенциите, бил презентиран план на палестинските власти за распоредување нивни сили за спречување
на екстремистичките напади. Се додава и тоа дека израелците се согласиле повторно да го отворат преминот Рафа кој неколку месеци е затворен поради опасноста од палестински самоубиствени напади.
XS
SM
MD
LG