Достапни линкови

Киев: Потврдена победата на Виктор Јушченко


Врховниот суд на Украина ја потврди победата на Виктор Јушченко на претседателските избори во таа земја. Судот всушност ја отфрли жалбата на противкандитатот Виктор Јанукович на резултатите од вториот круг од изборите. Со оваа одлука на Врховниот суд и конечно се отвори патот за инаугурацијата на Јушченко за шеф на државата. Според последните информации, церемонијата веќе била закажана за в недела.
XS
SM
MD
LG