Достапни линкови

Лондон: Нема алтернатива на дипломатијата за Иран


Шефот на британската дипломатија Џек Строу изјави дека нема алтернатива на дипломатијата во убедувањето на Иран да се откаже од технологијата која може да се употреби за создавање нуклеарно оружје. Во интервју за Фајненшл Тајмс, Строу прецизира дека Британија, Франција и Германија ќе ја продолжат иницијативата на зацрвстување на трговските врски со Иран.
XS
SM
MD
LG