Достапни линкови

Токио: Предупредување за можни цунами по земјотресот во Тихи Океан


Јапонската метеоролошка агенција денеска упати аларм од можни цунами бранови по силниот земјотрес на Тихиот Океан, двесте киломтери од бреговите на група острови јужно од Токио. Земјотресот со епицентар на десет километри под површината на водата, бил со сила од шест запирка осум степени според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG