Достапни линкови

Скопје: Прослава на Водици


Православните христијани денеска го слават Богојавлението, познат меѓу народот како Водици. Централната прослава во Македонија се одржува во Скопје со традиционалното скокање по осветниот крст во водите на Вардар.
XS
SM
MD
LG