Достапни линкови

Тулуз: Промовиран најголемиот патнички авион Ербас А380


Денеска во францускиот град Тулуз беше промовиран најголемиот патнички авион, Ербас А 380, кој може да превезува 850 патници. На церемонија присуствуваа околу 5 илјади гости, меѓу кои и францускиот претседател Жак Ширак, британскиот премиер Тони Блер и германскиот канцелар Герхард Шредер.
XS
SM
MD
LG