Достапни линкови

Вашингтон: Буш не ја исклучува воената акција против Иран


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека не ја исклучува и воената акција против Иран доколку таа земја не соработува во врска со нуклеарната програма. Буш изрази надеж дека спорот со Иран ќе биде надминат со диломатски средства, но додаде дека се можни и други опции. Иран демантира дека се обидува да креира нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG