Достапни линкови

Газа: Убиени двајца палестински милитанти во престрелка со израелските сили


Двајца палестински милтанти биле убиени во денешната престрелка со израелските сили на еден од премините меѓу Израел и Појасот Газа. До престрелката, како што јавуваат агенциите, дошло откако палестинците почнале да стрелаат врз возила на израелски цивили на патот. Израелскиот премиер Ариел Шарон го обвини новиот палестински лидер Махмуд Абас дека не презема ништо за запирање на нападите на милитантите.
XS
SM
MD
LG