Достапни линкови

Холивуд: „Авијатичарот“ и „Сајдвејз“ добија Златни глобуси


Филмот на режисерот Мартин Скосиз ,,Авијатичарот,, и комедијата ,,Сајдвејз,, ги освоија Холивудските Златни глобуси за најдобри остварувања. ,,Авијатичарот,, во кој се прикажува животот на ексцентричниот милијардер Хаурад Хјуз ја доби наградата во категоријата драма.
XS
SM
MD
LG