Достапни линкови

Багдад: Најмалку седуммина ирачки војници убиени


Најмалку седумина ирачки војници биле убиени откако вооружени луѓе отвориле оган врз нив на еден контролен пункт во централен Ирак. Нападот се случил во близина на градот Бакуба. Веднаш потоа во самоубиствен напад со автомобил бомба пред полицикста станица во градот Бејџи загинале седум лица. Сојузничките сили повторија дека и покрај ваквите напади на триесетти овој месец во Ирак ќе бидат одржани планираните општи избори.
XS
SM
MD
LG