Достапни линкови

Азија: Над 175,000 жртви во цунами катастрофата


Од цунами катастрофата во Јужна Азија, според последните податоци, загинале над сто седумдесет и пет илјади луѓе. Меѓу загинатите има и шест илјади странски туристи. Екипите за расчистување на последиците од катастрофата, како што јавуваат агенциите, постојано под урнатините наоѓаат нови и и нови настрадаени па се претпоставува дека конеќениот број на жртвите ќе биде поголем.
XS
SM
MD
LG