Достапни линкови

Багдад: Серија експлозии во близина на „зелената зона“


Серија експлозии ова утро го потресоа подрачјето во близина на зелената зона во Багдад каде што се сместени ирачката влада и американската амбасада. Според извештајите три ракети паднале на 100 мерти од полициската станица. Засега нема извештаји за жртви.
XS
SM
MD
LG