Достапни линкови

Пекинг: Кина и Тајван ја укнаа забраната за директни летови


Тајван и Кина постигнаа договор за времено укинување на пет децениската забрана за директни летови меѓу двата ривала за време на Кинеската Лунарна Нова Година. Воздушните линии беа укината по крвавата граѓанска вијна која ја подели земјата во 1949 тата година.
XS
SM
MD
LG