Достапни линкови

Москва: Деветмина загинати во авионска несреќа


Сите девет патници и членови на екипажот на еден мал руски авион кој исчезнал вчера, како што соопшти полицијата, загинале. Остатоците на авионот биле пронајдени во близина на еден аеродром на Сибир. Во тек е истрага за причините кои доведоа до уривање на авионот.
XS
SM
MD
LG