Достапни линкови

Призрен: Полицаец на ОН загина на Косово во експлозија на автомобил


Полицаец на Обединетите Нации денеска загина на Косово кога неговиот автомобил експлодирал во Призрен од ,според агенцијата Бета, подметната бомба. Експолизијата се случила во близина на стоковна куќа Бенаф.Засега не се соопштуваат други детали за инцидентот како и идентитетот на загинатиот полицаец.
XS
SM
MD
LG