Достапни линкови

Багдад: шест Ирачани убиени


Вооружени лице денеска пред еден хотел во Багдад, отворија оган врз мини бус убивајќи 6 ирачани и киднапирајќи еден турчин. Станува збор за Абдул Танкел бизнисмен, кој водел градежна компанија во Ирак.
XS
SM
MD
LG