Достапни линкови

Вашингтон: Русија ќе соработува со Јушченко


Русија ќе соработува со новиот украински претседател Виктор Јушченко, изјави во Вашингтон министерот за одбрана Сергеј Иванов. Тој потсети дека првата посета на Јушченко, кој е познат како прозападен реформист, ќе биде симболично Москва. Русија на изборите го подржуваше премиерот Јануковиќ.
XS
SM
MD
LG